Brunela Hrženjak osvojila je dvije SREBRNE medalje na Državnom prvenstvu SŠD RH za učenike s intelektualnim teškoćama

OBJAVLJENO 13.3.2023.  |  AUTOR: Općina Vinica

Načelnik Općine Vinica dr.sc. Branimir Štimec, prof., svoju dužnost načelnika obavlja volonterski dok je njegov primaran posao nastava tjelesne i zdravstvene kulture u Osnovnoj školi Vinica.  Njegovi učenici do sada su postizali zavidne rezultate na državnim razinama za što je dobio više nagrada, od Oskara znanja do proglašenja tri puta za redom kao jedan od 500 najboljih odgojno obrazovnih djelatnika u Republici Hrvatskoj. Kao načelnik posebnu pažnju posvećuje razvoju sporta u Općini Vinica, a unutar svojeg opsežnog rasporeda vodi brigu i o djeci s posebnim potrebama.  Tako je kao voditelj s učenicom Brunelom Hrženjak iz Osnovne škole Vinica sudjelovao na Državnom prvenstvu SŠD RH za učenike s intelektualnim teškoćama, gdje Brunela ponovno postiže odlične rezultate. U disciplini 25m Slobodno za plivačice u LIT  kategoriji osvojila je odlično 2. mjesto i srebrnu medalju, odličan uspjeh ponovila je i u disciplini 25m prsno gdje je također osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju.

„Od srca čestitam Bruneli na dvije državne medalje, sestri Magdaleni koja je bila u pratnji kao i njezinim roditeljima na odličnim rezultatima iz plivanja ali i na  posebnoj brigu koju vode o djetetu.“, izjavio je načelnik Općine Vinica dr.sc. Branimir Štimec, prof.